Anketa Slovenka roka je prestížnym projektom, ktorého hlavným cieľom je čo najlepšie zviditeľniť ženy podieľajúce sa na raste krajiny. Objavuje a oceňuje v deviatich kategóriách ženy, ktoré sú uznávané odborníčky vo svojich profesiách, v oblasti umenia, zdravotníctva, vedy, športu, vzdelávania a tiež ženy, ktoré venovali svoju energiu charite a pomoci iným.

Medzi nominované dámy 16. ročníka ankety SLOVENKA ROKA 2024, ktorú pripravuje týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS, sa dostala naša predsedkyňa dozornej rady Darina Pavlů. Je nominovaná v kategórii Biznis a manažment. Byť medzi nominovanými je veľká pocta a česť pre Darinu, ale rovnako je to ocenením aj pre našu skupinu spoločností PPA CONTROLL, na čele ktorej stojí.

Nik ju nikdy nenútil, no ona od malička rátala s tým, že raz prevezme rodinný biznis. Už ako gymnazistka sa sama hlásila na brigádu do firmy, ktorú viedol jej otec, a keď sa rozhodovala o budúcom štúdiu, vybrala si právo, lebo sa jej zdalo pre jej budúce poslanie vhodné. Neskôr ešte študovala v Barcelone, kde získala titul MBA a manažérsko-ekonomický pohľad. Po svojom otcovi prevzala pozíciu predsedníčky dozornej rady spoločnosti PPA CONTROLL, a.s. v roku 2018 vo svojich 37 rokoch.

Nemá síce technické vzdelanie, čo však podľa nej nie je pri riadení technologickej firmy nevyhnutné. Jej úlohou je spolu s predstavenstvom manažovať smerovanie firmy, venovať sa stratégii a obchodným plánom. Aby svoju úlohu čo najlepšie zvládla, neustále sa vzdeláva v manažérskych zručnostiach. Celkovo si získala vo firme rešpekt pred ostatnými zamestnancami snahou o konštruktívny prístup k problémom a aj istým nadhľadom, ktorý sa očakáva od vedúcej pozície. „Myslím si, že dôležité je byť obklopený odborníkmi, s ktorými sa vie človek vždy poradiť. Pretože to nikdy nie je o rozhodnutí jedného človeka. Vždy si treba zvážiť a vypočuť názory iných a diskutovať a nájsť najoptimálnejšie riešenie.“

Rovnako ako v živote aj pri podnikaní prichádzajú ťažké časy a krízy. Ako sa s nimi vyrovnáva Darina, najlepšie charakterizujú jej vlastné slová. „Keď príde kríza, poviem si, že mi nezostáva nič iné, iba sa s ňou vysporiadať. Keď som sa už raz na túto cestu dala, určite sa nevzdám.  Zvládať to mi pomáha šport. Mojou vášňou sú adrenalínové športy ako windsurfing, kitesurfing, surf na vlnách, rada jazdím na horskom bicykli, v zime mám rada freeride na snowboarde, lyžovanie, bežky. Milujem prechádzky s mojím psíkom… Koníčky mi vždy umožnia zabudnúť aspoň na chvíľu na problémy a vypnúť. A sú tu, samozrejme moji rodičia, ale aj kamaráti, na ktorých sa môžem obrátiť, keď sa cítim zle.“

Úspech a pozícia spoločnosti na trhu tkvie najmä v kvalite jej zamestnancov, čo si manažment plne uvedomuje. A pretože sa firme darí, môže sa rodina venovať aj filantropii. „Náš rukopis možno vidieť za vznikom Dopravného múzea v Bratislave a zachránili sme aj národnú kultúrnu pamiatku Pálffyho palác na Zámockej ulici v Bratislave. Kompletne sme ho zrekonštruovali a teraz slúži ako koncertná sála, priestor na spoločenské podujatia a sú tu dve galérie súčasného umenia. Zachraňujeme a zachovávame aj technické kultúrne pamiatky, akými sú historické veterány a usilujeme sa ich priblížiť verejnosti v každom kúte Slovenska organizovaním pretekov veteránov 500 km slovenských,“ pripomína pokračovateľka rodinnej tradície Darina Pavlủ.

Ako môžem hlasovať za Darinu?

Hlasovať môžete od 06. februára 2024 12:00 do 20. júna 2024 – 12:00 nasledovnými spôsobmi:

SMS – cena jednej SMS je 1 euro s DPH. Ak chcete poslať hlas niektorej nominantke, pošlite SMS v tvare: SR (medzera) číslo kandidátky na číslo 7400. Táto možnosť hlasovania nie je limitovaná.

Príklad sms hlasovania za Darinu: SR (medzera) 1.

Kupón z týždenníka Slovenka – hlas aspoň jednej z nominantiek v ankete Slovenka roka 2024 prostredníctvom kupónu uverejneného v týždenníku Slovenka. Táto možnosť hlasovania nie je limitovaná.

Online na www.slovenkaroka.sk/hlasovanie – hlasovať môžete cez tlačidlo nižšie. Táto možnosť je limitovaná e-mailovou schránkou. To znamená, že z každej mailovej schránky môže hlasujúci odovzdať hlas iba raz.

HLASOVAŤ