Výber povolania býva náročný. K správnemu rozhodnutiu môže neraz viesť viacero možných ciest. Ako si zvoliť kvalitné zamestnanie a zároveň rozvíjať svoj potenciál? Odpoveď na túto otázku a množstvo perspektívnych pracovných pozícií ponúka aj spoločnosť PPA CONTROLL.

Voľba povolania budúcnosti

Skupine spoločností PPA CONTROLL, a. s., záleží na rozvoji mladých ľudí, ktorí budú tvoriť budúcnosť v mnohých oblastiach priemyslu a civilného inžinieringu. Práve budúcnosť priemyslu a demografia trhu práce bola aj témou konferencie BeREADY FOR FUTURE, ktorá bola určená najlepším študentom technických stredných priemyselných a odborných škôl.

Event okrem iného ponúkol prehľad pracovných príležitostí, ktoré majú študenti pri výbere povolania. V rámci odborne bohatého programu sa vďaka PPA CONTROLL študenti dozvedeli o práci skúšobného technika v jadrovej elektrárni a taktiež o experimentálnom projekte ITER, ktorého cieľom je vytvoriť a spútať vďaka obriemu fúznemu reaktoru energiu hviezd a vyriešiť tak celosvetový dopyt po energii v budúcnosti.

BeReady conference

PPA CONTROLL ako zamestnávateľ

Výber vhodného povolania je pre mnohých študentov ťažký oriešok. Aj na spomínanej konferencii padlo množstvo otázok o voľbe povolania a detailov o možnostiach práce, ktorá ich onedlho čaká. Odborný rast a osobný rozvoj sú často dôležité aspekty pri rozhodovaní. Uvedomuje si to aj PPA CONTROLL, ktorá ponúka komplexný systém benefitov, aby každý zamestnanec úspešne našiel rovnováhu medzi prácou a súkromím. Medzi tie patria napríklad:

  • dotované stravné lístky,
  • flexibilný pracovný čas,
  • príspevok na dopravu,
  • zdravotná starostlivosť,
  • sociálne, rodinné a voľnočasové benefity.

Dôležitým faktorom pri výbere zamestnania môže byť aj hroziaca globálna ekonomická recesia a možná kríza, z dôvodu ktorej záujemcovia inklinujú prevažne k spoločnostiam s dlhou históriou a stabilitou. PPA CONTROLL sa môže pochváliť postom dlhoročného lídra medzi slovenskými elektrotechnickými firmami. Ľudský kapitál firmy tvorí už viac ako 700 ľudí, ktorí dostávajú priestor uplatniť svoj talent a potenciál a podieľajú sa na výnimočných výsledkoch spoločnosti.

Perspektívne projekty

Nech hovoríme o akomkoľvek projekte, dôležitý je každý člen tímu. Či už je to projektový manažér, vedúci realizácie alebo technik, ich individuálna práca dokopy vytvorí výsledný produkt. PPA CONTROLL preto zachováva vysoké štandardy na všetkých pozíciách a ponúka širokú paletu uplatnenia v oblastiach merania a regulácie, automatizovaných systémov riadenia, elektrických, informačných a telekomunikačných systémov a celého radu ďalších činností vrátane servisu a údržby.

Spomedzi toho vyniknú najväčšie projekty, napríklad na Kube, v Maďarsku či vo Francúzsku. „Práca v PPA môže človeka posunúť k zaujímavým (aj zahraničným) projektom medzinárodného významu, momentálne napríklad v Maďarsku alebo vo Francúzsku, kde je možné získať neoceniteľné vedomosti, skúsenosti a kontakty,“ hovorí Mgr. Tomáš Špaňo, projektový manažér ITERu. Na vybudovaní najväčšieho fúzneho reaktora, aký kedy ľudstvo vytvorilo, spolupracuje až 35 krajín a jedným z dodávateľov technológií a riešení je aj spoločnosť PPA CONTROLL, a. s., a jej dcérska spoločnosť PPA ENERGO, s. r. o.