Lepšie sa spoznať, nachádzať nové spôsoby spolupráce a hlavne spolu zažiť niečo, na čo sa nezabúda – presne to bolo cieľom teambuildingu zamestnancov holdingu PPA CONTROLL, ktorý sme si po dvojročnej pauze konečne užili. No ani náhodou to nebol tradičný teambuilding. Bola to Cesta hrdinov.

Záhady, tajomno, výzvy a na konci prospech pre celú spoločnosť. Tak by sa dalo veľmi stručne charakterizovať zážitkové stretnutie zamestnancov holdingu PPA CONTROLL, ktoré sa uskutočnilo vo Zvolene.

Po dvojročnej nútenej pauze, keď nám pandémia nedovolila stretnúť sa, sme chceli našim zamestnancom ponúknuť niečo viac ako len klasický športový deň s dobrým jedlom a hudbou. Chceli sme, aby si deň naozaj užili a aby teambuilding splnil svoj hlavný cieľ – lepšie sa spoznať a zažiť, že práca je aj o zábave.

 

Cesta hrdinov

Zorganizovali sme preto „Cestu hrdinov“. Každý tím na nej zdolával výzvy, o ktorých vopred nič netušil. Disciplíny nazvané Hulkov oheň, Sparťanská veža, Spiderman, Lovu zdar, Robin Hood, Jánošíkova družina, Misia agenta 007, Poznáš svoju vlasť? mohli za svojím názvom skrývať hocičo…

V skutočnosti išlo o zábavné skupinové aktivity, kde si členovia tímu museli pomáhať, radiť a spolupracovať, aby ich zvládli. Išlo im to naozaj dobre, občas sa dokonca zapotili ako správni hrdinovia, ale hlavne sa zabávali a zažívali nové veci.

A prečo vlastne hrdinovia? Lebo každý náš zamestnanec je hrdina – bez pátosu a klišé. V PPA CONTROLL sme presvedčení, že keď niekto dokáže naplno pracovať a zároveň zvládať svoj súkromný život, je to hrdinstvo hodné ocenenia.

Nové tváre, nové výzvy

Teambuilding sme už potrebovali ako soľ, pretože za dva roky sa toho u nás zmenilo naozaj veľa. Mnoho kolegov odišlo, mnoho prišlo, privítali sme medzi sebou ďalšieho člena skupiny – spoločnosť LiV ELEKTRA… Bol najvyšší čas spraviť niečo pre utuženie vzťahov v kolektívoch a spoznanie nových ľudí.

Nášho podujatia sa zúčastnilo 311 kolegov, ktorí spolu vytvorili 14 tímov. Plnenie aktivít na Ceste hrdinov bolo bodované a za každý získaný bod vysadíme na jeseň jeden mladý stromček pre Lesy Slovenskej republiky.

Tímy spolu získali 735 bodov, čo znamená, že už o pár mesiacov budú naše lesy bohatšie o rovnaký počet stromov, ktoré budú vyrábať kyslík, spracúvať CO2, poskytovať tieň a drevo z nich raz poslúži na výrobu vecí s pridanou hodnotou alebo na kúrenie.

Napätie až do konca

Samozrejme, že odmeny získavali aj tímy. V príjemnom napätí sme ich členov držali až do konca podujatia, pretože hodnotné ceny sa losovali až v záverečnej tombole.

Medzitým nechýbalo dobré aj zdravé jedlo, široký výber nápojov, hudobná produkcia a príjemné výkony moderátora Matúša Pinčoka.

Nie každý mohol alebo chcel plniť tímové úlohy. Určite sa však nenudil. Okrem rozhovorov s kolegami si mohol zahrať tenis, volejbal, bowling, bedminton či petanq. Škola chrbta na zmiernenie problémov vznikajúcich nesprávnym držaním tela mala rovnaký úspech ako škola nordic walkingu, kde sa záujemcovia mohli pod vedením skúsenej inštruktorky naučiť, ako správne chodiť s paličkami.

Všetci sme si prečistili hlavy, zrelaxovali telo aj myseľ, načerpali pozitívnu energiu. Vznikli nové priateľstvá a do pamäti sa nám vryli zážitky, ktoré pretrvajú.

Ďakujeme všetkým zúčastneným. Ďakujeme aj tým kolegom, ktorým pracovné povinnosti nedovolili zabávať sa s nami, lebo inak by naše spoločnosti prestali fungovať. Veríme však, že sa čoskoro stretneme opäť a že sa budú môcť zúčastniť aj kolegovia, ktorým to teraz práca neumožnila.